V skladu s Prometno-varnostnim načrtom (PVN) se bo šolski prevoz izvajal na 2 linijah, od katerih ena zajema severni del občine (Poljane, Dol-Suha), kjer prevoz zagotavlja šola s šolskim kombijem; v južnem delu (Pobrežje, Varpolje, Prihova, Šentjanž, Grušovlje …) pa prevoz opravlja pogodbeni prevoznik.

Predvideni potek vožnje je sledeč:

Šolski kombi odpelje ob 6.45 uri izpred šole v smeri Žirovnice (Hriberšek) – Poljane. Učence odloži na parkirišču pri pokopališču ali glede na prometno situacijo pred šolo. Učence pobere na postajališčih, določenih s PVN, in jih pripelje do šole.

Sledi vožnja v smeri skrajnega zgornjega dela Dol-Suhe in »pobiranje« učencev do zasedbe sedežev ter vrnitev do šole. Sledita še 2 vožnji v smeri Dol-Suhe ter »pobiranje« učencev do zasedbe mest na postajališčih, določenih s PVN. Iz smeri Prihove in Kot šolski kombi pobira izključno prvošolce, ostale učence pa le v primeru, da je na kombiju prostor. Učenci izstopajo iz kombija na parkirišču pri pokopališču ali glede na prometno situacijo pred šolo. Starši učencev prvošolcev so dolžni učenca spremljati do vrat kombija in ga tam tudi prevzeti.

Pogodbeni prevoznik z avtobusom odpelje v smeri Nazarje (6:50) – Pobrežje – Homec – Grušovlje in po glavni cesti mimo Varpolj do Reneka in šole… Učence pobira do zasedbe mest, predvidoma do postaj Majerhold, Šentjanž in jih odpelje do šole. Vožnjo ponovi v smeri OŠ Rečica – Renek – Varpolje – Nizka – Spodnja Rečica – Bencinski servis Nazarje – Prihova – Češnovar … in nazaj do šole. Starši prvošolcev so seveda dolžni učenca spremljati do avtobusnega postajališča in ga tam tudi prevzeti. Učence pobira do zasedbe mest izključno na postajališčih, določenih s PVN. Učenci izstopajo iz avtobusa na parkirišču pri pokopališču.

Po končanem pouku učenci vstopajo na avtobus pri šoli, na spodnjem dvorišču. Vožnja poteka v obratni smeri. Potek 1. vožnje je sledeč: Ob 12:30 izpred šole do Reneka – Spodnja Rečica – Prihova – Nazarje – Pobrežje – Homec – Grušovlje – skozi Varpolje – Nizka – nazaj do šole. 2. vožnja odpelje ob 13:25 izpred šole – Renek – Spodnja Rečica – Bencinski servis Nazarje – Prihova – Češnovar – Nizka – skozi Varpolje – Grušovlje – Homec – Pobrežje – Nazarje – Prihova – Spodnja Rečica in nazaj do šole. 3. vožnja odpelje ob 15:05 izpred šole po enaki trasi kot 1. vožnja.

Kombi prevoz po končanem pouku od 13. dalje poteka v smeri Dol-Suhe in Kot, glede na najbolj optimalno zasedbo potniških mest. Predvidene so 3 vožnje v smeri Dol-Suhe in 1 v smeri Poljan in 1 v smeri Kot. V Poljane odpelje kombi samo ob 13.45. Šolski kombi opravlja prevoze med 13. in 14. uro ter po 15. uri.

Ob koncu pouka so predvideni 3 odhodi šolskih prevozov, in sicer:

• PONEDELJEK: 12.40, 13.25, 15.05
  • TOREK: 12.40, 13.25, 15.05
  • SREDA: 12.40, 13.25, 15.05
  • ČETRTEK: 12.40, 13.25, 15.05
  • PETEK: 12.40, 13.25, 14.10

Vozni red šolskih prevozov je usklajen z urniki posameznih razredov. Glede na dejanske potrebe bomo vozni red prilagajali tudi med šolskim letom.

Postajališča - avtobus          Postajališča - kombi