V šolskem letu 2023/2024 Osnovna šola Rečica ob Savinji vstopa v 23. leto delovanja. Pred nami je novo šolsko leto, ki pa ga očitno ne bo več ustrahovala epidemija Covid 19, ampak načrtovanje zaznamuje odpravljanje posledic največje vremenske ujme v zgodovini Slovenije, ki je še posebej prizadela Zgornjo Savinjsko dolino. Kljub vsemu naše delo načrtujemo optimistično in smelo. Oblikovali smo celotno število skupin obveznih in neobveznih predmetov ter manjših učnih skupin; število ur interesnih dejavnosti se zaradi enega oddelka manj nekoliko zmanjša. Izvajali bomo 58 ur podaljšanega bivanja, vse do 16.20. Kljub nekoliko manjšemu številu učencev, bodo v celoti zasedene vse učilnice, vključno s kinestetično. Ohranili bomo izvajanje fleksibilnega predmetnika pri večini izbirnih, vzgojnih in nekaterih 70-urnih predmetih. Dodatno pozornost bomo še vedno posvečali delu z nadarjenimi učenci ter s tistimi, ki potrebujejo dodatno strokovno pomoč. Trudili se bomo ohranjati in gojiti dejavnosti s področja šolske ter vrstniške mediacije in sodelovati v ustaljenih projektih slovenskega šolskega prostora. Nadaljevali bomo z vodilom našega dela »Življenje nad črto, v osmih krogih odličnosti«. Vse to pa bo nedvomno zagotovilo za zdrav razvoj naših otrok, za njihovo varnost, za kakovostno pridobivanje novih znanj, za dobro počutje v njihovem drugem domu ter za lep ugled šole v kraju in širše.

Z najboljšimi željami in delom bom pripomogel k realizaciji predstavljenega LDN-ja. Prepričan sem, da mi ob strani stoji sposoben kolektiv strokovnih delavcev in administrativno-tehničnega osebja. Veselim se tudi sodelovanja z vsemi društvi in organizacijami v kraju ter seveda s predstavniki ustanovitelja. Iskreno se zahvaljujem za izkazano zaupanje ob začetku svojega 4. mandata vodenja rečiške šole.

Ravnatelj, Peter Podgoršek, prof.