OŠ Rečica sodeluje v »šolski shemi« Evropske unije

S šolskim letom 2023/2024 se začenja novo 6-letno obdobje šolske sheme sadja in zelenjave ter mleka. Namen šolske sheme je povečati porabo sadja in zelenjave ter mleka in mlečnih izdelkov pri otrocih in mladostnikih.

Šolska shema je ukrep Skupne kmetijske politike Evropske unije, s katerim se vsaki državi članici namenijo finančna sredstva za razdeljevanje brezplačnega obroka sadja in zelenjave ter mleka in mlečnih izdelkov otrokom v izobraževalnih ustanovah. Del sredstev se nameni obveznim spremljevalnim izobraževalnim ukrepom in izvajanju spremljanja in vrednotenja učinkov sheme ter obveščanju javnosti.

Namen šolske sheme je povečati porabo sadja in zelenjave ter mleka in mlečnih izdelkov pri otrocih in mladostnikih. Spremljevalni izobraževalni ukrepi so usmerjeni v izboljšanje prehranskih navad ter izobraževanje o zdravih prehranskih navadah, kratkih verigah, ekološkem kmetovanju, trajnostni pridelavi in preprečevanju zavržkov hrane.