Šolska knjižnica s strokovno in leposlovno literaturo sodeluje na vseh področjih življenja in dela naše šole. Namenjena je tako učencem kot učiteljem, ki lahko izbirajo med 7960 knjižnimi enotami.

V knjižnici vas pričakujeta knjižničarki Polonca Kolenc in Katja Atelšek, in sicer:

• ponedeljek:
  • torek:
  • sreda:
  • četrtek:
  • petek:

Kot člani šolske knjižnice moramo upoštevati pravila izposoje: knjižnica je odprta po določenem urniku, izposojamo samo z izkaznico, naenkrat si lahko izposodimo dve do tri knjige za 14 dni, v knjižnici se kulturno obnašamo in pazimo na red.

Učenci v knjižnici najdejo: knjige za bralno značko, knjige za domače branje, strokovne knjige za otroke in mladino z vseh področij znanosti ter knjige za prosti čas.

Našteto knjižno gradivo si lahko učenci izposodijo na dom. Obiskovalci lahko berejo mladinski tisk in uporabljajo referenčno gradivo v čitalnici knjižnice.

Ob koncu šolskega leta učenci vrnejo knjige v knjižnico. Izgubljene ali poškodovane knjige nadomestijo z novimi.

UČBENIŠKI SKLAD

Učenci si iz učbeniškega sklada brezplačno izposodijo učbenike, ki jih uporabljajo pri pouku. Učbenike prejmejo ob začetku šolskega leta in jih ob zaključku vrnejo. Za uničene ali izgubljene učbenike so dolžni poravnati odškodnino.