V četrtek, 18. 4. 2024, so osmošolci obiskali Šolski center Celje. Dopoldne so preživeli na delavnicah, ki so jih oblikovali dijaki in profesorji Gimnazije Lava, Srednje šole za storitvene dejavnosti in logistiko, Srednje šole za kemijo, elektrotehniko in računalništvo, Srednje šole za gradbeništvo in varovanje okolja ter Srednje šole za strojništvo, mehatroniko in medije. Na delavnicah so spoznavali svetovno znane ravenske mozaike iz 6. stoletja, izdelali kremo za roke, programirali LEGO robota NXT in EV3 in izdelali osebno izkaznico robota. Preizkusili so se na poligonu varne vožnje z e-skirojem in v frizerskih spretnostih, barvali karoserijske dele avtomobila, spoznavali suho robo, ugotavljali, v kateri državi se nahaja največ arhitekturnih znamenitosti ter izdelali stojalo za pisala.

Poučni poklicni tehniški dan so učenci zaključili s prijetnimi vtisi in novimi spoznanji.

Svetovalna delavka Helena Naglič