Na ta dan je naša učilnica postala zgornja avla. V torek, 9. 4. 2024, smo z navdušenjem vstopili v zelo prostoren in čisto drugače opremljen ambient.

Na mizah so bili pripomočki za izvajanje poskusov. Po jasnih navodilih za delo smo se lotili čisto pravega raziskovanja. Zelo pomembno je bilo sodelovanje vseh članov skupine, natančno branje navodil ter dosledno in sprotno zapisovanje rezultatov in ugotovitev.

Poskusi so bili različni in marsikateri izmed njih je učence navdušil. V vsakem je bila »skrita« razlaga iz zakonitosti neverjetne fizike, osupljive kemije, presenetljive biologije ali čudovite narave.

Pridružili sta se nam tudi učiteljici Zvonka in Katja. Njuna asistenca nam je prišla zelo prav in za to se jima še enkrat iskreno zahvaljujemo.

Učenci so si bili enotni, da so eden izmed zabavnih načinov učenja tudi eksperimenti. Dogovorili smo se, da bomo tej zanimivi in malo drugačni dejavnosti namenili še kakšno šolsko uro.

O poteku tega dne so tretješolci strnili svoje vtise in mnenja. Vabljeni, da si jih v nadaljevanju preberete.

Najbolj všeč mi je bilo, ko smo sodelovali s sošolci.                       Sebastjan

Najbolj všeč mi je bil poskus s svečo.                                             Maj

Na 2. postaji smo opazili, da je nekaj pod mikroskopom. Sploh nisem vedela, kaj je spodaj.                                                                                                                                                                                                               Zala L. R.

Najbolj mi je bilo všeč, ker smo bili v skupinah in smo pretakali tekočine.                              Bine

Najbolj mi je bilo všeč, ko je plastenka napihnila balon. Všeč mi je bilo, da smo delali v skupini in smo bili v zgornji avli.                                                                                                                                                                     Mark

Najbolj mi je bila všeč peta postaja. Všeč mi je bilo, ko smo pretakali različne tekočine in potapljaški zvon.                                                                                                                                                                                           Matija

Najbolj mi je bilo všeč, ko sem gledala pod mikroskopom. Všeč mi je bilo na 2. postaji.                                                                                                                                                                                                                          Lana

Najbolj všeč mi je bilo, ko smo pretakali različne snovi in ko smo gledali pod mikroskopom. Pod mikroskopom mi je bila všeč celica čebule in muha. Vse mi je bilo zanimivo. Želim si, da bi bilo takšnih naravoslovnih dni še več.                                                                                                                                                                                   Jon P.

Najbolj mi je bilo všeč, ko smo pretakali tekočine ter štopali na 5. postaji. Všeč mi je bilo, ko smo gledali pod mikroskopom.                                                                                                                                                     Jon B.

Najbolj mi je bilo všeč, ko smo pod mikroskopom opazovali bitja. Hvala učiteljicam za ta lep dan.                                                                                                                                                                                                            Zala Z.

Najbolj mi je bilo všeč, ko smo tehtali in mešali različne tekočine. Všeč mi je bilo, ko smo gledali pod mikroskopom in ko sem premaknila muho.                                                                                                                                  Iza

Najbolj mi je bilo všeč, ko smo pretakali tekočine na 5. postaji. Všeč mi je bilo, ker smo bili v skupinah, saj sama ne bi zmogla. Res mi je bilo všeč.                                                                                                                                Ema